Uzman Dil ve Konuşma Terapisti Murat BELLİCE lisans eğitimini 2012 yılında Anadolu Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nde tamamladıktan sonra, Anadolu Üniversitesi DİLKOM’da ‘Dil ve Konuşma Bozuklukları’ alanında yüksek lisans eğitimine devam etmiştir. 2016 yılında yüksek lisans eğitimini tamamlamıştır.

Anadolu Üniversitesi Konuşma Bozuklukları Eğitim, Araştırma ve Uygulama Merkezi’nde birçok dil, konuşma, akıcılık ve ses bozukluğu terapisini yürütmüştür. DİLKOM’da ve Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesinde Nöroloji, Kulak Burun Boğaz, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Anabilim dalları altında 500 saatlik stajını tamamlamıştır. Işıl Ünal ile birlikte yutma alanında yazdığı “Eskişehir Pilot Bölgesinde Yenidoğan ve Prematüre Bebeklerde Disfaji” adlı çalışması 3. Yutma Bozuklukları Kongresi’nde poster olarak sunulmuştur. R. Sertan Özdemir’in danışmanlığını yaptığı “Evaluatıon of Attıtudes and Awarenesses of Speech and Language Therapists’ in Turkey Towards Cluttering” yüksek lisans tez çalışması birçok kongrede sözlü olarak sunulmuştur.

2016 yılından bu yana birçok özel dil ve konuşma merkezi ile rehabilitasyon merkezinde çalışan Murat BELLİCE 2019 yılında Ayşe NEMUTLU ile İzmir Dil ve Konuşma Merkezi’ni açmıştır ve Dil ve Konuşma Terapistleri Derneği üyesidir.

 

Katıldığı kongre ve seminerler

 • Uluslararası Eğitim Programları ve Eğitim Kongresi. Anadolu Üniversitesi Kongre Merkezi, Eskişehir. Ekim, 2011
 • 7. Uluslararası Katılımlı Dil ve Konuşma Bozuklukları Kongresi, Kocaeli. Mayıs, 2013.
 • St. Louis, K.O. PhD. Kekemelik ve Hızlı Bozuk Konuşma Değerlendirme ve Terapisi. Anadolu Üniversitesi DİLKOM, Eskişehir. Mayıs, 2013.
 • Passy-Muir Konuşma Valfi’nin Konuşma ve Yutma Rehabilitasyonundaki Yeri. Anadolu Üniversitesi DİLKOM, Eskişehir. Mart, 2014.
 • II. Yutma Bozuklukları Kongresi. Sheraton Otel ve Kongre Merkezi, Ankara. Aralık, 2013.
 • St. Louis, K. O. ‘Stuttering Treatment: Stuttering Modification of Severe Stuttering in Adults’ Anadolu Üniversitesi, DİLKOM, Eskişehir, 2014.
 • Prof. Dr. David Ertmer, The Impact of Cochlear Implants on Spoken Language Development for Children Who are Deaf. Anadolu Üniversitesi, Dilkom Seminer Salonu. Nisan, 2014.
 • Mary Weidner, M.S., CCC-SLP. Stuttering Treatment: Overall Communication Approaches in Children. Anadolu Üniversitesi, DİLKOM, Eskişehir. Mayıs, 2014.
 • 8. Ulusal Konuşma Bozuklukları Kongresi, Üsküdar Üniversitesi, DKBUD Mayıs, 2015.
 • Dudak Damak Yarıklıkları Derneği 4. Geleneksel Toplantısı, Anadolu Üniversitesi DİLKOM, Eskişehir. Nisan, 2015.
 • 8. Ulusal Larengoloji Kongresi. Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi. İzmir. Mayıs, 2015.
 • Dil ve Konuşma Bozukluklarında Teoriden Pratiğe: Bantlama, Mayıs 2016.
 • Acarlar, F., Kaysılı, B. ve Akçamuş, M. ‘Söz Öncesi İletişim Becerilerinin Doğal Bağlamda Öğretimi-Milieu Yöntemi’, Uluslararası Katılımlı 3. Ulusal Erken Çocuklukta Müdahale Kongresi, Anadolu Üniversitesi, Eskişehir, 2016.
 • Uygulamalı Davranış Analizine Oyun Temelli Bir Yaklaşım Getirme, Doç. Dr. Amanda Boutot, Samuel DiGangi, UDEMKO-Çalıştay, Anadolu Üniversitesi, Eskişehir, 2016.

Akademik Çalışmalar

Eskişehir Pilot Bölgesinde Bebeklerde Disfaji Prevelans Çalışması Poster Sunu. Murat Bellice, F. Işıl Ünal, Müzeyyen Çiyiltepe. III. Yutma Kongresi. Ankara, 2014.

Türkiye’de Çalışan Dil ve Konuşma Terapistlerinin Hızlı-Bozuk Konuşma ve Terapisine Yönelik Algılarının Değerlendirilmesi. Yüksek Lisans Tezi. Bellice Murat, Özdemir R. Sertan Eskişehir, Eylül 2016

Murat Bellice Murat Bellice - DoktorTakvimi.com

- Hizmetlerimiz